God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2024.
Nørlundvej 63, 6710 Esbjerg V · Investering for egen regning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2024.
Seneste regnskabsår 2024
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 8,6 % | -37,8 % | 1,3 % | -3,5 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 612 % | 370,5 % | 313,1 % | 30,2 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 83,7 % | 73 % | 68,1 % | 60,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 10,2 % | -51,8 % | 1,9 % | -5,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 83,7 % | 73 % | 68,1 % | 60,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 16,3 % | 27 % | 31,9 % | 39,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 65,2 % | 50,8 % | 39,3 % | 30,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Ændring2023 → 2024 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -7.525 kr. i 2021 til -11.500 kr. i 2024 (−53 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -8 | -8 | -11 | -12 | −3 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 20.440 kr. i 2021 til -5.763 kr. i 2024 (−128 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 20 | -53 | 2 | -6 | −396 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 15.940 kr. i 2021 til -5.763 kr. i 2024 (−136 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 16 | -53 | 2 | -6 | −396 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | 143 | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | 143 | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 19.830 kr. i 2021 til 19.272 kr. i 2024 (−3 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 20 | 19 | 19 | 19 | 0 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 186 | 140 | 154 | 19 | −87 % | |
| Aktiver i alt | 186 | 140 | 154 | 163 | +6 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 155.682 kr. i 2021 til 98.721 kr. i 2024 (−37 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 156 | 103 | 104 | 99 | −6 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 30.406 kr. i 2021 til 63.811 kr. i 2024 (+110 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 30 | 38 | 49 | 64 | +30 % | |
| Passiver i alt | 186 | 140 | 154 | 163 | +6 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | 0 | 0 | 0 | – | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Esbjerg V — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Esbjerg