Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Messingvej 1, 6900 Skjern · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 32 % | 36,4 % | -31,2 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,1 % | 76,3 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 36,8 % | 59,2 % | 90,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 86,9 % | 61,4 % | -34,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 36,8 % | 59,2 % | 90,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 63,2 % | 40,8 % | 9,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 1,1 % | 76,3 % | 897,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 265.635 kr. i 2023 til -187.147 kr. i 2025 (−170 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 266 | 507 | -187 | −137 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 265.635 kr. i 2023 til -187.147 kr. i 2025 (−170 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 266 | 507 | -187 | −137 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 265.635 kr. i 2023 til -203.059 kr. i 2025 (−176 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 266 | 487 | -203 | −142 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 265.635 kr. i 2023 til -203.059 kr. i 2025 (−176 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 266 | 487 | -203 | −142 % | |
| Balance | |||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 825 | 921 | 0 | −100 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 825 | 921 | 0 | −100 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 5.971 kr. i 2023 til 550.420 kr. i 2025 (+9118 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 6 | 416 | 550 | +32 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 6 | 416 | 650 | +56 % | |
| Aktiver i alt | 831 | 1.338 | 650 | −51 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 305.635 kr. i 2023 til 589.108 kr. i 2025 (+93 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 306 | 792 | 589 | −26 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 525.000 kr. i 2023 til 61.312 kr. i 2025 (−88 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 525 | 545 | 61 | −89 % | |
| Passiver i alt | 831 | 1.338 | 650 | −51 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Skjern — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Ringkøbing-Skjern