Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Dejbjergvej 8, 6900 Skjern · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 1,3 % | 42,2 % | -0,2 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 357,1 % | 269 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 41,9 % | 74,9 % | 78,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 3,1 % | 56,3 % | -0,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 41,9 % | 74,9 % | 78,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 58,1 % | 25,1 % | 21,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 89,3 % | 168,4 % | 177,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -130.293 kr. i 2021 til 287.279 kr. i 2025 (+320 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -130 | 592 | -47 | 25.150 | 287 | −99 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -406.330 kr. i 2021 til -61.475 kr. i 2025 (+85 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -406 | 266 | -495 | 24.824 | -61 | −100 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.887.608 kr. i 2021 til -201.952 kr. i 2025 (−111 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.888 | -1.370 | 571 | 26.404 | -202 | −101 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.881.178 kr. i 2021 til -117.401 kr. i 2025 (−106 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.881 | -1.370 | 571 | 23.316 | -117 | −101 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 13.504 | 13.310 | 13.266 | 8.278 | 8.174 | −1 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 23.158 | 23.559 | 26.632 | 36.548 | 11.961 | −67 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 36.662 | 36.870 | 39.899 | 44.826 | 20.134 | −55 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 94.296 kr. i 2021 til 1.414.048 kr. i 2025 (+1400 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 94 | 666 | 857 | 6.559 | 1.414 | −78 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 606 | 8.350 | 3.426 | 10.477 | 30.886 | +195 % | |
| Aktiver i alt | 37.268 | 45.220 | 43.324 | 55.303 | 51.021 | −8 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 19.074.246 kr. i 2021 til 40.224.640 kr. i 2025 (+111 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 19.074 | 17.644 | 18.154 | 41.408 | 40.225 | −3 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 16.220.954 kr. i 2021 til 10.000.000 kr. i 2025 (−38 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 16.221 | 22.558 | 24.211 | 10.000 | 10.000 | 0 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 1.972.988 kr. i 2021 til 795.892 kr. i 2025 (−60 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.973 | 5.018 | 959 | 3.894 | 796 | −80 % | |
| Passiver i alt | 37.268 | 45.220 | 43.324 | 55.303 | 51.021 | −8 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
23 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Skjern — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Ringkøbing-Skjern