Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Tved Kirkebakke 24A, 8420 Knebel · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 0,5 | 1,4 | 0,5 | 0,5 | 0,6 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 5,9 % | -38,4 % | 6,3 % | 8,3 % | -31,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 97,5 % | 97,5 % | 97,4 % | 98,1 % | 96,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 6,1 % | -39,4 % | 6,5 % | 8,4 % | -32,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 343.036 kr. | -84.790 kr. | -74.806 kr. | -27.058 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 97,5 % | 97,5 % | 97,4 % | 98,1 % | 96,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 2,5 % | 2,5 % | 2,6 % | 1,9 % | 3,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 667,7 % | 990,5 % | 581,9 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 198.175 kr. i 2021 til 359.065 kr. i 2025 (+81 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 198 | 696 | 267 | 278 | 359 | +29 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 351.989 kr. i 2021 til 386.123 kr. i 2025 (+10 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 352 | 352 | 352 | 353 | 386 | +9 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 180.918 kr. i 2022 til -202.603 kr. i 2025 (−212 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 181 | -260 | -250 | -203 | +19 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 611.252 kr. i 2021 til -1.625.704 kr. i 2025 (−366 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 611 | -2.245 | 420 | 566 | -1.626 | −387 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 481.499 kr. i 2021 til -1.626.474 kr. i 2025 (−438 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 481 | -2.245 | 394 | 561 | -1.626 | −390 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 939 | 1.005 | 830 | 654 | 478 | −27 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 939 | 1.005 | 830 | 654 | 478 | −27 % | |
| Varebeholdninger | 22 | 37 | 27 | 24 | 19 | −21 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 1.376.048 kr. i 2021 til 2.461.271 kr. i 2025 (+79 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.376 | 1.452 | 957 | 3.902 | 2.461 | −37 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 7.203 | 4.833 | 5.420 | 6.119 | 4.709 | −23 % | |
| Aktiver i alt | 8.142 | 5.838 | 6.249 | 6.773 | 5.188 | −23 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 7.935.830 kr. i 2021 til 5.018.844 kr. i 2025 (−37 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 7.936 | 5.691 | 6.085 | 6.645 | 5.019 | −24 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 206.089 kr. i 2021 til 169.072 kr. i 2025 (−18 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 206 | 147 | 165 | 128 | 169 | +33 % | |
| Passiver i alt | 8.142 | 5.838 | 6.249 | 6.773 | 5.188 | −23 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
9 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Knebel — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Syddjurs