God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Vindebyvej 3, 2730 Herlev · Passagertransport på bestilling i køretøj med chauffør
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,8 | 1,1 | 1 | 1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 56,2 % | 10,3 % | -7,9 % | -16,8 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 546,6 % | 363 % | 253,4 % | 497,6 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 71,7 % | 79,6 % | 69,5 % | 85,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 78,4 % | 13 % | -11,4 % | -19,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 189.355 kr. | 50.674 kr. | -6.098 kr. | -16.566 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 71,7 % | 79,6 % | 69,5 % | 85,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 28,3 % | 20,4 % | 30,5 % | 14,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 305,4 % | 246,7 % | 168,5 % | 273,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 410.528 kr. i 2022 til 529.878 kr. i 2025 (+29 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 411 | 602 | 504 | 530 | +5 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 221.173 kr. i 2022 til 546.444 kr. i 2025 (+147 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 221 | 551 | 510 | 546 | +7 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 185.840 kr. i 2022 til -27.816 kr. i 2025 (−115 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 186 | 37 | -19 | -28 | −49 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 185.656 kr. i 2022 til -28.862 kr. i 2025 (−116 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 186 | 35 | -20 | -29 | −45 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 144.824 kr. i 2022 til -28.862 kr. i 2025 (−120 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 145 | 28 | -20 | -29 | −45 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 53 | 40 | 27 | 16 | −42 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 30 | 30 | 30 | 30 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 83 | 70 | 57 | 46 | −20 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 97.742 kr. i 2022 til 69.259 kr. i 2025 (−29 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 98 | 134 | 130 | 69 | −47 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 175 | 197 | 195 | 126 | −36 % | |
| Aktiver i alt | 258 | 267 | 252 | 172 | −32 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 184.824 kr. i 2022 til 146.360 kr. i 2025 (−21 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 185 | 212 | 175 | 146 | −16 % | |
| Langfristet gæld i alt | 41 | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 32.002 kr. i 2022 til 25.312 kr. i 2025 (−21 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 32 | 54 | 77 | 25 | −67 % | |
| Passiver i alt | 258 | 267 | 252 | 172 | −32 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | – | 1 | 1 | 0 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Herlev — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Herlev