Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Hørkær 22, 2730 Herlev · Passagertransport på bestilling i køretøj med chauffør
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | 57,6 % | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | 12,2 % | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,1 | 1,3 | 1 | 1 | 0,8 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 9,1 % | 39,7 % | -2 % | -7,9 % | -61,5 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 47,7 % | 144 % | 133,9 % | 142,8 % | 70 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 37,3 % | 60,5 % | 71,5 % | 62,8 % | 23,6 % | Tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | 24,4 % | 65,6 % | -2,7 % | -12,5 % | -259,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 121.396 kr. | 317.504 kr. | 78.740 kr. | 22.291 kr. | -154.864 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 37,3 % | 60,5 % | 71,5 % | 62,8 % | 23,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 62,7 % | 39,5 % | 28,5 % | 37,2 % | 76,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 9,8 % | 68,6 % | 80,9 % | 51,6 % | 11,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | 1.860 | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 616.883 kr. i 2022 til 1.030.567 kr. i 2026 (+67 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 617 | 1.071 | 1.248 | 1.300 | 1.031 | −21 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 495.487 kr. i 2022 til 1.185.431 kr. i 2026 (+139 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 495 | 754 | 1.169 | 1.278 | 1.185 | −7 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 45.410 kr. i 2022 til -200.048 kr. i 2026 (−541 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 45 | 226 | -1 | -29 | -200 | −588 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 29.562 kr. i 2022 til -205.538 kr. i 2026 (−795 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 30 | 224 | -6 | -32 | -206 | −543 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 22.016 kr. i 2022 til -163.624 kr. i 2026 (−843 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 22 | 172 | -7 | -28 | -164 | −476 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 133 | 157 | 187 | 136 | 91 | −33 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 38 | 30 | 33 | 33 | 33 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 171 | 187 | 220 | 169 | 124 | −27 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 14.623 kr. i 2022 til 23.829 kr. i 2026 (+63 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 15 | 117 | 82 | 69 | 24 | −66 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 71 | 246 | 136 | 192 | 142 | −26 % | |
| Aktiver i alt | 242 | 433 | 357 | 361 | 266 | −26 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 90.096 kr. i 2022 til 62.945 kr. i 2026 (−30 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 90 | 262 | 255 | 227 | 63 | −72 % | |
| Langfristet gæld i alt | 0 | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 148.714 kr. i 2022 til 203.310 kr. i 2026 (+37 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 149 | 171 | 102 | 134 | 203 | +51 % | |
| Passiver i alt | 242 | 433 | 357 | 361 | 266 | −26 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 1 kr. i 2022 til 2 kr. i 2026 (+100 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 0 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Herlev — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Herlev