Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Strandmøllevej 212, 4300 Holbæk · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 34,6 % | 10,5 % | 6,7 % | 4,4 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 94,9 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 99,4 % | 97,1 % | 98,6 % | 99,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 34,8 % | 10,8 % | 6,8 % | 4,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 99,4 % | 97,1 % | 98,6 % | 99,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 0,6 % | 2,9 % | 1,4 % | 0,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 64,9 % | 948,6 % | 278,4 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 4.000 kr. i 2023 til -625 kr. i 2025 (−116 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | 4 | -5 | -1 | +88 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 4.000 kr. i 2023 til -625 kr. i 2025 (−116 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | 4 | -5 | -1 | +88 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.651.857 kr. i 2022 til 254.676 kr. i 2025 (−85 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 1.652 | 570 | 381 | 255 | −33 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.200.282 kr. i 2021 til 242.972 kr. i 2025 (−80 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.200 | 1.651 | 560 | 367 | 243 | −34 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 2.488 | 4.742 | 3.270 | 3.336 | 3.393 | +2 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 2.488 | 4.742 | 3.270 | 3.336 | 3.393 | +2 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | 0 | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 500.447 kr. i 2021 til 882.631 kr. i 2025 (+76 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 500 | 17 | 1.466 | 209 | 883 | +322 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 518 | 25 | 2.068 | 2.167 | 2.183 | +1 % | |
| Aktiver i alt | 3.006 | 4.768 | 5.338 | 5.503 | 5.576 | +1 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 2.954.682 kr. i 2021 til 5.536.166 kr. i 2025 (+87 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.955 | 4.741 | 5.183 | 5.428 | 5.536 | +2 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 51.069 kr. i 2021 til 39.508 kr. i 2025 (−23 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 51 | 26 | 155 | 75 | 40 | −47 % | |
| Passiver i alt | 3.006 | 4.768 | 5.338 | 5.503 | 5.576 | +1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2021 til 1 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Holbæk — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Holbæk