God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Uglerupvej 10, 4300 Holbæk · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 15,1 % | -7,5 % | 3,5 % | 1,6 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 57,9 % | 57,8 % | 62,7 % | 62,8 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 80,3 % | 80,9 % | 76,9 % | 79,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 18,8 % | -9,3 % | 4,6 % | 2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 80,3 % | 80,9 % | 76,9 % | 79,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 19,7 % | 19,1 % | 23,1 % | 20,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 7,9 % | 6,3 % | 4,6 % | 0 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -31.078 kr. i 2021 til -19.000 kr. i 2025 (+39 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -31 | -33 | -27 | -28 | -19 | +33 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.649.171 kr. i 2021 til 128.575 kr. i 2025 (−92 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.649 | 1.690 | -789 | 367 | 129 | −65 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.666.903 kr. i 2021 til 175.044 kr. i 2025 (−89 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.667 | 1.709 | -766 | 393 | 175 | −56 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 8.501 | 10.022 | 9.084 | 9.559 | 9.534 | −0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 8.501 | 10.022 | 9.084 | 9.559 | 9.534 | −0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 368.231 kr. i 2021 til 485 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 368 | 176 | 123 | 119 | 0 | −100 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.346 | 1.287 | 1.127 | 1.622 | 1.403 | −13 % | |
| Aktiver i alt | 9.847 | 11.308 | 10.211 | 11.181 | 10.937 | −2 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 7.434.750 kr. i 2021 til 8.700.989 kr. i 2025 (+17 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 7.435 | 9.086 | 8.261 | 8.593 | 8.701 | +1 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 2.412.547 kr. i 2021 til 2.236.067 kr. i 2025 (−7 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.413 | 2.222 | 1.950 | 2.588 | 2.236 | −14 % | |
| Passiver i alt | 9.847 | 11.308 | 10.211 | 11.181 | 10.937 | −2 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Holbæk — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Holbæk