Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Marselis Tværvej 4, 8000 Aarhus C · Administrations- og kontorserviceaktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 3,7 % | 15,9 % | 2,9 % | 9,8 % | 10 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | 304 % | 113,7 % | 144,4 % | 103,4 % | 185,6 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 98,2 % | 98 % | 98,1 % | 98,1 % | 98,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 3,7 % | 16,3 % | 3 % | 10 % | 10,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 98,2 % | 98 % | 98,1 % | 98,1 % | 98,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 1,8 % | 2 % | 1,9 % | 1,9 % | 1,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 272 % | 77,7 % | 90,3 % | 54,2 % | 118 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 6.722 kr. i 2021 til 970 kr. i 2025 (−86 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 7 | 1 | 2 | 1 | 1 | −11 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat | – | – | – | – | – | – | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 32.426 kr. i 2021 til 89.893 kr. i 2025 (+177 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 32 | 156 | 26 | 88 | 90 | +2 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 872 | 969 | 874 | 889 | 888 | −0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 872 | 969 | 874 | 889 | 888 | −0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 12.238 kr. i 2021 til 5.308 kr. i 2025 (−57 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 12 | 6 | 4 | 3 | 5 | +103 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 14 | 9 | 6 | 5 | 8 | +67 % | |
| Aktiver i alt | 886 | 978 | 880 | 894 | 897 | +0 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 869.430 kr. i 2021 til 879.584 kr. i 2025 (+1 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 869 | 958 | 863 | 877 | 880 | +0 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 11.751 kr. i 2021 til 12.672 kr. i 2025 (+8 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 12 | 12 | 13 | 13 | 13 | +1 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt | 5 | 8 | 5 | 5 | 5 | −7 % | |
| Passiver i alt | 886 | 978 | 880 | 894 | 897 | +0 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
7 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Aarhus C — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aarhus