Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Marselis Tværvej 4, 8000 Aarhus C · Administrations- og kontorserviceaktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 232,7 % | 7,9 % | 6,3 % | 2,3 % | -2,1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 338,7 % | 68,8 % | 104,3 % | 108,2 % | 50,5 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 80,2 % | 68,1 % | 68,5 % | 68 % | 61,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 290,1 % | 11,6 % | 9,3 % | 3,4 % | -3,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 80,2 % | 68,1 % | 68,5 % | 68 % | 61,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 19,8 % | 31,9 % | 31,5 % | 32 % | 38,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 64,2 % | 58,4 % | 75,6 % | 94,1 % | 33,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 550.275 kr. i 2021 til 655.826 kr. i 2025 (+19 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 550 | 1.147 | 1.227 | 976 | 656 | −33 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 394.777 kr. i 2021 til 724.616 kr. i 2025 (+84 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 395 | 725 | 724 | 725 | 725 | +0 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 502.796 kr. i 2023 til -68.790 kr. i 2025 (−114 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | 503 | 251 | -69 | −127 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 17.910.675 kr. i 2021 til -197.017 kr. i 2025 (−101 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 17.911 | 418 | 404 | 130 | -197 | −252 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 17.911.815 kr. i 2021 til -122.169 kr. i 2025 (−101 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 17.912 | 378 | 332 | 126 | -122 | −197 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 3.992 | 3.988 | 3.943 | 4.042 | 5.087 | +26 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 3.992 | 3.988 | 3.943 | 4.042 | 5.087 | +26 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 701.981 kr. i 2021 til 505.857 kr. i 2025 (−28 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 702 | 665 | 936 | 1.229 | 506 | −59 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 3.706 | 783 | 1.290 | 1.414 | 756 | −47 % | |
| Aktiver i alt | 7.699 | 4.772 | 5.233 | 5.456 | 5.842 | +7 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 6.173.413 kr. i 2021 til 3.587.288 kr. i 2025 (−42 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 6.173 | 3.252 | 3.584 | 3.709 | 3.587 | −3 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | 432 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 1.094.145 kr. i 2021 til 1.497.303 kr. i 2025 (+37 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.094 | 1.139 | 1.237 | 1.306 | 1.497 | +15 % | |
| Passiver i alt | 7.699 | 4.772 | 5.233 | 5.456 | 5.842 | +7 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Aarhus C — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aarhus