Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Drosselvej 3, 6900 Skjern · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | -1,5 | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -11,7 % | -0,1 % | -0,9 % | -0,1 % | -0,2 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 802,7 % | 648,3 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 96,1 % | 95,1 % | 97,6 % | 98,8 % | 99,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -12,2 % | -0,1 % | -0,9 % | -0,1 % | -0,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | -74.271 kr. | -21.769 kr. | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 96,1 % | 95,1 % | 97,6 % | 98,8 % | 99,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 3,9 % | 4,9 % | 2,4 % | 1,2 % | 0,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 183,2 % | 501,7 % | >999 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -24.694 kr. i 2022 til -20.827 kr. i 2026 (+16 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -25 | -22 | -15 | -17 | -21 | −24 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -91.272 kr. i 2022 til -32.271 kr. i 2026 (+65 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -91 | -22 | -84 | -27 | -32 | −19 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -1.075.795 kr. i 2022 til -79.525 kr. i 2024 (+93 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -1.076 | -9 | -80 | – | – | – | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -1.125.737 kr. i 2022 til -20.962 kr. i 2026 (+98 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -1.126 | -9 | -80 | -12 | -21 | −71 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 6.575 | 6.575 | 6.597 | 6.597 | 6.786 | +3 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 6.575 | 6.575 | 6.597 | 6.597 | 6.786 | +3 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 696.532 kr. i 2022 til 1.619.769 kr. i 2026 (+133 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 697 | 2.344 | 2.233 | 1.870 | 1.620 | −13 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 3.051 | 3.029 | 2.584 | 2.336 | 1.951 | −16 % | |
| Aktiver i alt | 9.627 | 9.604 | 9.181 | 8.933 | 8.737 | −2 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 9.246.498 kr. i 2022 til 8.667.453 kr. i 2026 (−6 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 9.246 | 9.137 | 8.958 | 8.823 | 8.667 | −2 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 380.138 kr. i 2022 til 69.762 kr. i 2026 (−82 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 380 | 467 | 223 | 109 | 70 | −36 % | |
| Passiver i alt | 9.627 | 9.604 | 9.181 | 8.933 | 8.737 | −2 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
9 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Skjern — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Ringkøbing-Skjern