Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Vesterbrogade 62, 3250 Gilleleje · Detailhandel med sports- og fritidsudstyr
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 2,9 % | -5,8 % | 2,2 % | 1,4 % | 0,6 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | 292,3 % | 288,6 % | 228,3 % | 184,1 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 99 % | 91 % | 90,4 % | 89,6 % | 91 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 2,9 % | -6,3 % | 2,5 % | 1,5 % | 0,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 99 % | 91 % | 90,4 % | 89,6 % | 91 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 1 % | 9 % | 9,6 % | 10,4 % | 9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 249,6 % | 37,7 % | 24,1 % | 5,6 % | 15,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -7.500 kr. i 2021 til -12.212 kr. i 2025 (−63 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -8 | -13 | -12 | -18 | -12 | +30 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 85.841 kr. i 2021 til 12.615 kr. i 2025 (−85 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 86 | -130 | 49 | 29 | 13 | −56 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 66.956 kr. i 2021 til 12.615 kr. i 2025 (−81 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 67 | -130 | 49 | 29 | 13 | −56 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.292 | 1.664 | 1.588 | 1.612 | 1.636 | +1 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.292 | 1.664 | 1.588 | 1.612 | 1.636 | +1 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 59.075 kr. i 2021 til 27.777 kr. i 2025 (−53 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 59 | 77 | 51 | 12 | 28 | +127 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.032 | 595 | 611 | 502 | 325 | −35 % | |
| Aktiver i alt | 2.323 | 2.259 | 2.198 | 2.113 | 1.961 | −7 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 2.299.642 kr. i 2021 til 1.784.188 kr. i 2025 (−22 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.300 | 2.055 | 1.987 | 1.894 | 1.784 | −6 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 23.666 kr. i 2021 til 176.565 kr. i 2025 (+646 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 24 | 204 | 212 | 220 | 177 | −20 % | |
| Passiver i alt | 2.323 | 2.259 | 2.198 | 2.113 | 1.961 | −7 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | – | – | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Gilleleje — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Gribskov