Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Gilleleje Hovedgade 6E, 3250 Gilleleje · Detailhandel med sports- og fritidsudstyr
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 8,3 % | 0,8 % | -13,1 % | 1,6 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 189,1 % | 178,9 % | 148,2 % | 161,1 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 47,1 % | 44,1 % | 32,5 % | 37,9 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 17,6 % | 1,8 % | -40,3 % | 4,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 47,1 % | 44,1 % | 32,5 % | 37,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 52,9 % | 55,9 % | 67,5 % | 62,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 1,6 % | 0,2 % | 0,3 % | 0,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 1.389.879 kr. i 2021 til 1.145.922 kr. i 2025 (−18 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.390 | 1.946 | 1.211 | 727 | 1.146 | +58 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 607.702 kr. i 2021 til 862.211 kr. i 2025 (+42 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 608 | 924 | 935 | 972 | 862 | −11 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 782.177 kr. i 2021 til 283.711 kr. i 2025 (−64 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 782 | 1.021 | 276 | -699 | 284 | +141 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 711.146 kr. i 2021 til -82.991 kr. i 2025 (−112 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 711 | 924 | 111 | -1.192 | -83 | +93 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 552.790 kr. i 2021 til 131.887 kr. i 2025 (−76 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 553 | 716 | 74 | -1.192 | 132 | +111 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | 0 | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | 0 | – | – | – | |
| Varebeholdninger | 6.875 | 7.844 | 8.299 | 7.778 | 6.732 | −13 % | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 201.868 kr. i 2021 til 4.941 kr. i 2025 (−98 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 202 | 72 | 13 | 16 | 5 | −69 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 7.965 | 8.646 | 9.403 | 9.084 | 8.137 | −10 % | |
| Aktiver i alt | 7.965 | 8.646 | 9.403 | 9.084 | 8.137 | −10 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 3.457.718 kr. i 2021 til 3.087.559 kr. i 2025 (−11 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.458 | 4.074 | 4.148 | 2.956 | 3.088 | +4 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 4.507.777 kr. i 2021 til 5.049.438 kr. i 2025 (+12 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.508 | 4.572 | 5.255 | 6.128 | 5.049 | −18 % | |
| Passiver i alt | 7.965 | 8.646 | 9.403 | 9.084 | 8.137 | −10 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 1 kr. i 2021 til 2 kr. i 2025 (+100 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 0 % | |
9 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Gilleleje — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Gribskov