Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Stengårdsvej 18, 4340 Tølløse · Udlejning af erhvervsejendomme
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 4,4 | 5,3 | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -1 % | -0,6 % | 15,3 % | -23,4 % | 3,2 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 202,1 % | 201,2 % | 873 % | 554,9 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 10,8 % | 10,1 % | 24,8 % | 82 % | 97 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -9 % | -6,3 % | 61,7 % | -28,5 % | 3,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 91.339 kr. | 109.547 kr. | 767.115 kr. | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 10,8 % | 10,1 % | 24,8 % | 82 % | 97 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 89,2 % | 89,9 % | 75,2 % | 18 % | 3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 196,8 % | 184,6 % | 857,4 % | 554 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 91.339 kr. i 2021 til -19.715 kr. i 2025 (−122 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 91 | 110 | 767 | -169 | -20 | +88 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | 0 | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 70.715 kr. i 2021 til 767.115 kr. i 2023 (+985 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 71 | 89 | 767 | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -33.570 kr. i 2021 til -19.466 kr. i 2025 (+42 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -34 | -20 | 627 | -185 | -19 | +89 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -30.722 kr. i 2021 til 21.893 kr. i 2025 (+171 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -31 | -20 | 515 | -185 | 22 | +112 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 2.612 | 2.591 | 0 | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 2.612 | 2.591 | 0 | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | 0 | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 519.106 kr. i 2021 til 647.817 kr. i 2025 (+25 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 519 | 519 | 3.311 | 791 | 648 | −18 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 533 | 565 | 3.371 | 792 | 692 | −13 % | |
| Aktiver i alt | 3.145 | 3.156 | 3.371 | 792 | 692 | −13 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 339.577 kr. i 2021 til 670.933 kr. i 2025 (+98 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 340 | 319 | 834 | 649 | 671 | +3 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 2.541.500 kr. i 2021 til 2.150.500 kr. i 2023 (−15 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.542 | 2.556 | 2.151 | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 263.710 kr. i 2021 til 20.767 kr. i 2025 (−92 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 264 | 281 | 386 | 143 | 21 | −85 % | |
| Passiver i alt | 3.145 | 3.156 | 3.371 | 792 | 692 | −13 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Tølløse — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Holbæk