God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Industrivej 10A, 4340 Tølløse · Udlejning af erhvervsejendomme
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 0,2 | 0,3 | 1 | 1,4 | 1,7 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | -6,8 % | -6,8 % | -0,3 % | 1,4 % | 2,1 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 264,4 % | 246,5 % | 216,9 % | 223,4 % | 239,6 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 65,9 % | 68 % | 69,3 % | 71,4 % | 73,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -10,3 % | -10 % | -0,4 % | 2 % | 2,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | -271.921 kr. | -228.653 kr. | 6.264 kr. | 78.480 kr. | 97.564 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 65,9 % | 68 % | 69,3 % | 71,4 % | 73,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 34,1 % | 32 % | 30,7 % | 28,6 % | 26,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 127 % | 60,1 % | 6,2 % | 0 % | 21 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 93.156 kr. i 2021 til 206.381 kr. i 2025 (+122 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 93 | 126 | 191 | 219 | 206 | −6 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 365.077 kr. i 2021 til 108.817 kr. i 2025 (−70 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 365 | 355 | 185 | 140 | 109 | −22 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -294.220 kr. i 2021 til 81.356 kr. i 2025 (+128 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -294 | -252 | -9 | 59 | 81 | +38 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -299.350 kr. i 2021 til 79.109 kr. i 2025 (+126 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -299 | -265 | -11 | 58 | 79 | +37 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -232.942 kr. i 2021 til 61.248 kr. i 2025 (+126 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -233 | -207 | -8 | 42 | 61 | +45 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 2.529 | 2.547 | 2.532 | 2.513 | 2.497 | −1 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 38 | 45 | 45 | 44 | 44 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 2.567 | 2.592 | 2.577 | 2.557 | 2.541 | −1 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 421.363 kr. i 2021 til 35.294 kr. i 2025 (−92 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 421 | 108 | 11 | 0 | 35 | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 877 | 442 | 388 | 382 | 403 | +5 % | |
| Aktiver i alt | 3.444 | 3.034 | 2.965 | 2.939 | 2.943 | +0 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 2.270.314 kr. i 2021 til 2.158.637 kr. i 2025 (−5 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.270 | 2.064 | 2.055 | 2.097 | 2.159 | +3 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 842.238 kr. i 2021 til 616.581 kr. i 2025 (−27 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 842 | 791 | 731 | 670 | 617 | −8 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 331.833 kr. i 2021 til 168.009 kr. i 2025 (−49 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 332 | 179 | 179 | 171 | 168 | −2 % | |
| Passiver i alt | 3.444 | 3.034 | 2.965 | 2.939 | 2.943 | +0 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | – | 1 | 0 | −100 % | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Tølløse — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Holbæk