God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Clarasvej 1, 2950 Vedbæk · Finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 27,3 % | 17,5 % | -55 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | >999 % | >999 % | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Soliditetsgrad | — | — | 97,5 % | 99,6 % | 99,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 28 % | 17,5 % | -55,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 97,5 % | 99,6 % | 99,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 2,5 % | 0,4 % | 0,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 710 % | 736,7 % | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -227.808 kr. i 2021 til -54.425 kr. i 2025 (+76 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -228 | -551 | -222 | -72 | -54 | +24 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -227.808 kr. i 2021 til -71.940 kr. i 2024 (+68 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -228 | -551 | -222 | -72 | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.230.408 kr. i 2021 til -4.189.019 kr. i 2025 (−440 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.230 | -7.533 | 2.716 | 1.433 | -4.189 | −392 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.383.396 kr. i 2021 til -4.190.163 kr. i 2025 (−403 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.383 | -7.439 | 2.716 | 2.062 | -4.190 | −303 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 2.849.238 kr. i 2021 til 218.365 kr. i 2025 (−92 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.849 | 1.788 | 1.776 | 368 | 218 | −41 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 23.143 | 7.083 | 9.949 | 11.811 | 7.621 | −35 % | |
| Aktiver i alt | 23.143 | 7.083 | 9.949 | 11.811 | 7.621 | −35 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 14.421.990 kr. i 2021 til 7.570.635 kr. i 2025 (−48 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 14.422 | 6.983 | 9.699 | 11.761 | 7.571 | −36 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 8.720.890 kr. i 2021 til 50.000 kr. i 2024 (−99 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 8.721 | 100 | 250 | 50 | – | – | |
| Passiver i alt | 23.143 | 7.083 | 9.949 | 11.811 | 7.621 | −35 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 1 | – | |
10 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vedbæk — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Rudersdal