Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Vedbæk Strandvej 363, 2950 Vedbæk · Finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 6,7 | 6,4 | 6 | 7,1 | 7,1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 6,4 % | -0,8 % | 8,5 % | 8,5 % | 11,3 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 93,6 % | 95,6 % | 93,4 % | 95,3 % | 96,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 6,8 % | -0,8 % | 9,1 % | 8,9 % | 11,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 398.158 kr. | 379.801 kr. | 356.200 kr. | 422.116 kr. | 418.653 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 93,6 % | 95,6 % | 93,4 % | 95,3 % | 96,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 6,4 % | 4,4 % | 6,6 % | 4,7 % | 3,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 545,6 % | >999 % | 576 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 398.158 kr. i 2021 til 418.653 kr. i 2025 (+5 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 398 | 380 | 356 | 422 | 419 | −1 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 338.918 kr. i 2021 til 359.413 kr. i 2025 (+6 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 339 | 321 | 297 | 363 | 359 | −1 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 1.335.442 kr. i 2021 til 3.247.238 kr. i 2025 (+143 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.335 | -205 | 1.982 | 2.179 | 3.247 | +49 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 1.091.199 kr. i 2021 til 2.598.358 kr. i 2025 (+138 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.091 | -132 | 1.582 | 1.691 | 2.598 | +54 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 2.577 | 2.518 | 2.459 | 2.400 | 2.340 | −2 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.002 | 1.136 | 1.367 | 880 | 778 | −12 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 3.580 | 3.654 | 3.826 | 3.280 | 3.119 | −5 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 4.443.734 kr. i 2021 til 5.710.982 kr. i 2025 (+29 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 4.444 | 4.798 | 5.305 | 7.218 | 5.711 | −21 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 13.580 | 12.940 | 14.801 | 16.681 | 19.868 | +19 % | |
| Aktiver i alt | 17.159 | 16.594 | 18.627 | 19.960 | 22.987 | +15 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 16.060.812 kr. i 2021 til 22.187.921 kr. i 2025 (+38 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 16.061 | 15.872 | 17.395 | 19.026 | 22.188 | +17 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 63.375 kr. i 2021 til 77.146 kr. i 2025 (+22 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 63 | 90 | 84 | 93 | 77 | −17 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 814.453 kr. i 2021 til 506.898 kr. i 2025 (−38 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 814 | 418 | 921 | 600 | 507 | −16 % | |
| Passiver i alt | 17.159 | 16.594 | 18.627 | 19.960 | 22.987 | +15 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | – | |
11 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vedbæk — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Rudersdal