Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Gestvej 20, 6830 Nørre Nebel · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 1,5 | 2,4 | 3,3 | 2,6 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | -0,9 % | 15,6 % | 0,1 % | -0,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 34 % | 14,3 % | 10,7 % | 15,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 3,2 % | 19,1 % | 19,9 % | 19,4 % | Tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -28,3 % | 81,6 % | 0,7 % | -3,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 113.911 kr. | 179.010 kr. | 155.326 kr. | 124.035 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 3,2 % | 19,1 % | 19,9 % | 19,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 96,8 % | 80,9 % | 80,1 % | 80,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 34 % | 12,3 % | 0,8 % | 0 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 229.780 kr. i 2021 til 124.035 kr. i 2025 (−46 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 230 | 114 | 179 | 155 | 124 | −20 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 153.796 kr. i 2021 til 76.545 kr. i 2025 (−50 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 154 | 38 | 103 | 108 | 77 | −29 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 110.099 kr. i 2021 til -5.900 kr. i 2025 (−105 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 110 | -5 | 457 | 20 | -6 | −130 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 69.177 kr. i 2021 til -15.360 kr. i 2025 (−122 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 69 | -22 | 339 | 3 | -15 | −621 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 2.251 | 2.175 | 2.099 | 2.051 | 2.004 | −2 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 2.251 | 2.175 | 2.099 | 2.051 | 2.004 | −2 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 243.389 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 243 | 234 | 66 | 4 | 0 | −100 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 249 | 234 | 76 | 51 | 77 | +52 % | |
| Aktiver i alt | 2.499 | 2.409 | 2.175 | 2.102 | 2.081 | −1 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 98.500 kr. i 2021 til 403.784 kr. i 2025 (+310 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 99 | 77 | 416 | 419 | 404 | −4 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 1.695.187 kr. i 2021 til 1.185.658 kr. i 2025 (−30 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.695 | 1.643 | 1.225 | 1.206 | 1.186 | −2 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 705.634 kr. i 2021 til 491.836 kr. i 2025 (−30 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 706 | 689 | 534 | 477 | 492 | +3 % | |
| Passiver i alt | 2.499 | 2.409 | 2.175 | 2.102 | 2.081 | −1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Nørre Nebel — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.