Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Bredgade 67, 6830 Nørre Nebel · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 32,1 % | 19,6 % | 26,7 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 808,4 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 91,9 % | 92,1 % | 93,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 34,9 % | 21,3 % | 28,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 91,9 % | 92,1 % | 93,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 8,1 % | 7,9 % | 6,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 118,2 % | 81 % | 24,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | – | – | – | – | – | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 1.268.116 kr. i 2021 til 2.141.858 kr. i 2025 (+69 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.268 | 741 | 1.577 | 870 | 2.142 | +146 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 1.391.326 kr. i 2021 til 2.417.410 kr. i 2025 (+74 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.391 | 475 | 1.703 | 1.357 | 2.417 | +78 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 1.369.678 kr. i 2021 til 2.359.022 kr. i 2025 (+72 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.370 | 475 | 1.703 | 1.287 | 2.359 | +83 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.466 | 1.017 | 1.843 | 2.068 | 2.748 | +33 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.466 | 1.017 | 1.843 | 2.068 | 2.748 | +33 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 20.260 kr. i 2021 til 130.282 kr. i 2025 (+543 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 20 | 453 | 506 | 364 | 130 | −64 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | – | 3.460 | 4.494 | 6.082 | +35 % | |
| Aktiver i alt | 3.159 | 3.663 | 5.302 | 6.561 | 8.830 | +35 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 2.923.912 kr. i 2021 til 8.280.317 kr. i 2025 (+183 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.924 | 3.286 | 4.874 | 6.043 | 8.280 | +37 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 69.026 kr. i 2024 til 26.025 kr. i 2025 (−62 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | – | 69 | 26 | −62 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 235.526 kr. i 2021 til 523.791 kr. i 2025 (+122 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 236 | 377 | 428 | 449 | 524 | +17 % | |
| Passiver i alt | 3.159 | 3.663 | 5.302 | 6.561 | 8.830 | +35 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | 1 | – | 0 | – | |
9 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Nørre Nebel — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.