Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Guldagervej 11, 6670 Holsted · Finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 13,2 % | 19,7 % | 5,1 % | 28 % | 11,8 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 98,3 % | 98,2 % | 99,4 % | 99,5 % | 98,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 13,4 % | 20,1 % | 5,2 % | 28,2 % | 12,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 98,3 % | 98,2 % | 99,4 % | 99,5 % | 98,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 1,7 % | 1,8 % | 0,6 % | 0,5 % | 1,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | 209,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 44.000 kr. i 2021 til -6.111 kr. i 2025 (−114 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 44 | 11 | -5 | -5 | -6 | −12 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 106.974 kr. i 2021 til 98.943 kr. i 2025 (−8 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 107 | 156 | 35 | 220 | 99 | −55 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 97.580 kr. i 2021 til 88.779 kr. i 2025 (−9 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 98 | 154 | 35 | 220 | 89 | −60 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 551 | 323 | 364 | 588 | 409 | −30 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 551 | 323 | 364 | 588 | 409 | −30 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 188.556 kr. i 2021 til 30.452 kr. i 2025 (−84 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 189 | 455 | 320 | 196 | 30 | −84 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 189 | 457 | 324 | 198 | 341 | +72 % | |
| Aktiver i alt | 739 | 780 | 688 | 786 | 750 | −5 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 726.722 kr. i 2021 til 735.620 kr. i 2025 (+1 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 727 | 766 | 684 | 782 | 736 | −6 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 12.444 kr. i 2021 til 14.564 kr. i 2025 (+17 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 12 | 14 | 4 | 4 | 15 | +251 % | |
| Passiver i alt | 739 | 780 | 688 | 786 | 750 | −5 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Holsted — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.