Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Holmgårdvej 4, 6900 Skjern · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 9,8 % | -3,2 % | 49,2 % | 5,2 % | -2,5 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 66,1 % | 52,1 % | 575,2 % | 985,5 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 48,6 % | 56 % | 82,6 % | 89,9 % | 98,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 20,1 % | -5,7 % | 59,5 % | 5,8 % | -2,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 147.579 kr. | -51.617 kr. | 408.041 kr. | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 48,6 % | 56 % | 82,6 % | 89,9 % | 98,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 51,4 % | 44 % | 17,4 % | 10,1 % | 1,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 58,4 % | 39,3 % | 561 % | 901,3 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 147.579 kr. i 2022 til -15.020 kr. i 2026 (−110 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 148 | -52 | 408 | 39 | -15 | −139 % | |
| Personaleomkostninger | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 147.579 kr. i 2022 til -15.020 kr. i 2026 (−110 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 148 | -52 | 408 | 39 | -15 | −139 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 155.348 kr. i 2022 til -15.020 kr. i 2026 (−110 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 155 | -42 | 398 | 41 | -15 | −137 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 155.348 kr. i 2022 til -15.020 kr. i 2026 (−110 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 155 | -42 | 398 | 41 | -15 | −137 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.049 | 1.005 | 0 | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.049 | 1.005 | 0 | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 476.560 kr. i 2022 til 601.808 kr. i 2026 (+26 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 477 | 225 | 789 | 722 | 602 | −17 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 540 | 299 | 809 | 789 | 602 | −24 % | |
| Aktiver i alt | 1.589 | 1.304 | 809 | 789 | 602 | −24 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 772.551 kr. i 2022 til 595.545 kr. i 2026 (−23 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 773 | 731 | 668 | 709 | 596 | −16 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 816.458 kr. i 2022 til 6.400 kr. i 2026 (−99 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 816 | 573 | 141 | 80 | 6 | −92 % | |
| Passiver i alt | 1.589 | 1.304 | 809 | 789 | 602 | −24 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | – | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Skjern — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Ringkøbing-Skjern