Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Hasselvej 10, 5400 Bogense · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 61,2 % | 78,5 % | 54,9 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | >999 % | >999 % | 70,1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | — | 99,6 % | 99,7 % | 99,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 61,5 % | 78,8 % | 55,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 99,6 % | 99,7 % | 99,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 0,4 % | 0,3 % | 0,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | >999 % | >999 % | 70,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -60 kr. i 2021 til -10.422 kr. i 2025 (−17270 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -0 | -8 | -5 | -9 | -10 | −21 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | -0 | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -97 kr. i 2021 til 448.580 kr. i 2025 (+462554 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -0 | 1.720 | 1.206 | 986 | 449 | −55 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -97 kr. i 2021 til 448.580 kr. i 2025 (+462554 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -0 | 1.720 | 1.206 | 986 | 449 | −55 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 45 | 45 | 1.045 | 1.045 | 814 | −22 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 45 | 45 | 1.045 | 1.045 | 814 | −22 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 4.821 kr. i 2021 til 2.803 kr. i 2025 (−42 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 5 | 1.096 | 924 | 210 | 3 | −99 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 5 | 1.096 | 924 | 210 | 3 | −99 % | |
| Aktiver i alt | 50 | 1.141 | 1.969 | 1.255 | 817 | −35 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 49.821 kr. i 2021 til 812.567 kr. i 2025 (+1531 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 50 | 1.138 | 1.961 | 1.251 | 813 | −35 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 3.000 kr. i 2022 til 4.000 kr. i 2025 (+33 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 3 | 8 | 4 | 4 | 0 % | |
| Passiver i alt | 50 | 1.141 | 1.969 | 1.255 | 817 | −35 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2021 til 1 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Bogense — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Nordfyns