Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Trondheimparken 22, 5400 Bogense · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 50,5 % | 59 % | 88,1 % | -0,9 % | -0,1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 332,8 % | 438,3 % | >999 % | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Soliditetsgrad | 78 % | 85,7 % | 99,4 % | 100 % | 100 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 64,8 % | 68,8 % | 88,6 % | -0,9 % | -0,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 78 % | 85,7 % | 99,4 % | 100 % | 100 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 22 % | 14,3 % | 0,6 % | 0 % | 0 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 169,4 % | 429,1 % | >999 % | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 1.069.935 kr. i 2021 til 377.312 kr. i 2022 (−65 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.070 | 377 | – | – | – | – | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 783.399 kr. i 2021 til 0 kr. i 2023 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 783 | 237 | 0 | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 286.536 kr. i 2021 til 13.787 kr. i 2023 (−95 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 287 | 141 | 14 | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 456.244 kr. i 2021 til -1.429 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 456 | 823 | 3.336 | -5 | -1 | +71 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 394.420 kr. i 2021 til -1.429 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 394 | 793 | 3.333 | -17 | -1 | +92 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 208 | 500 | 0 | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 208 | 500 | 0 | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 291.528 kr. i 2021 til 809.965 kr. i 2025 (+178 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 292 | 827 | 2.677 | 1.194 | 810 | −32 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 573 | 845 | 3.784 | 1.880 | 1.878 | −0 % | |
| Aktiver i alt | 781 | 1.345 | 3.784 | 1.880 | 1.878 | −0 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 608.994 kr. i 2021 til 1.878.427 kr. i 2025 (+208 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 609 | 1.152 | 3.760 | 1.880 | 1.878 | −0 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 172.120 kr. i 2021 til 0 kr. i 2024 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 172 | 193 | 24 | 0 | – | – | |
| Passiver i alt | 781 | 1.345 | 3.784 | 1.880 | 1.878 | −0 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | – | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Bogense — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Nordfyns