Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Langagervej 34, 6900 Skjern · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -13,8 % | -19,8 % | -1,7 % | -41,4 % | -62,1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | 133,9 % | 389 % | 522 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 97,5 % | 96,4 % | 25,3 % | 74,3 % | 80,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -14,1 % | -20,5 % | -6,7 % | -55,7 % | -76,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 97,5 % | 96,4 % | 25,3 % | 74,3 % | 80,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 2,5 % | 3,6 % | 74,7 % | 25,7 % | 19,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | >999 % | >999 % | 49 % | 309,3 % | 510,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -13.554 kr. i 2021 til -47.096 kr. i 2022 (−247 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -14 | -47 | – | – | – | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -163.921 kr. i 2023 til -58.724 kr. i 2025 (+64 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | -164 | -84 | -59 | +30 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -321.719 kr. i 2021 til -56.082 kr. i 2025 (+83 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -322 | -371 | -18 | -72 | -56 | +22 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -321.719 kr. i 2021 til -56.082 kr. i 2025 (+83 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -322 | -371 | -18 | -72 | -56 | +22 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 26 | 26 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 26 | 26 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 1.393.918 kr. i 2021 til 88.319 kr. i 2025 (−94 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.394 | 1.121 | 378 | 138 | 88 | −36 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.310 | 1.849 | 1.034 | 174 | 90 | −48 % | |
| Aktiver i alt | 2.336 | 1.875 | 1.034 | 174 | 90 | −48 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 2.278.627 kr. i 2021 til 73.016 kr. i 2025 (−97 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.279 | 1.807 | 262 | 129 | 73 | −43 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 57.522 kr. i 2021 til 17.303 kr. i 2025 (−70 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 58 | 68 | 773 | 45 | 17 | −61 % | |
| Passiver i alt | 2.336 | 1.875 | 1.034 | 174 | 90 | −48 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2023 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | 1 | 1 | 0 | −100 % | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Skjern — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Ringkøbing-Skjern