Moderat
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Hovedvejen 60, 5771 Stenstrup · Køb og salg af egen fast ejendom
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 2,6 | 3,2 | 2,5 | 3,1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | 2 % | 1,9 % | 0,6 % | 1,9 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 44,6 % | 13,6 % | 2,5 % | 7,6 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 34,5 % | 39,4 % | 33,8 % | 32,5 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 5,7 % | 4,9 % | 1,8 % | 5,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 565.600 kr. | 521.503 kr. | 482.807 kr. | 700.114 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 34,5 % | 39,4 % | 33,8 % | 32,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 65,5 % | 60,6 % | 66,2 % | 67,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 44,2 % | 2,3 % | 0 % | 4,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 566.144 kr. i 2022 til 700.114 kr. i 2026 (+24 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 566 | 585 | 553 | 483 | 700 | +45 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 350.609 kr. i 2022 til 472.833 kr. i 2026 (+35 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 351 | 342 | 346 | 286 | 473 | +65 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 263.767 kr. i 2022 til 280.475 kr. i 2026 (+6 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 264 | 295 | 190 | 99 | 280 | +182 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 178.891 kr. i 2022 til 187.269 kr. i 2026 (+5 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 179 | 165 | 149 | 56 | 187 | +233 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 9.998 | 7.722 | 7.544 | 9.115 | 9.954 | +9 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 9.998 | 7.722 | 7.544 | 9.115 | 9.954 | +9 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 0 kr. i 2022 til 100.062 kr. i 2026. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 658 | 28 | 0 | 100 | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | 663 | 165 | 54 | 156 | +191 % | |
| Aktiver i alt | 10.079 | 8.384 | 7.709 | 9.169 | 10.110 | +10 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.024.404 kr. i 2022 til 3.282.524 kr. i 2026 (+220 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.024 | 2.890 | 3.039 | 3.095 | 3.283 | +6 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 4.870.732 kr. i 2022 til 4.768.637 kr. i 2026 (−2 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 4.871 | 3.979 | 3.459 | 3.927 | 4.769 | +21 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 4.181.259 kr. i 2022 til 2.059.111 kr. i 2026 (−51 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 4.181 | 1.488 | 1.211 | 2.146 | 2.059 | −4 % | |
| Passiver i alt | 10.079 | 8.384 | 7.709 | 9.169 | 10.110 | +10 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Stenstrup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Svendborg