Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Lundehøjvej 3, 4780 Stege · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 33,4 % | 20,2 % | 11 % | 14,2 % | 21,1 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | — | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 100 % | 100 % | 100 % | 99,9 % | 100 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 33,4 % | 20,2 % | 11 % | 14,3 % | 21,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 100 % | 100 % | 100 % | 99,9 % | 100 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0 % | 0 % | 0 % | 0,1 % | 0 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | 0 | 0 | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 210.970 kr. i 2022 til 0 kr. i 2023 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 211 | 0 | – | – | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 210.970 kr. i 2022 til -4.000 kr. i 2025 (−102 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 211 | 122 | – | -4 | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 297.505 kr. i 2021 til 310.598 kr. i 2025 (+4 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 298 | 211 | 122 | 175 | 311 | +78 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 297.505 kr. i 2021 til 310.598 kr. i 2025 (+4 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 298 | 211 | 122 | 175 | 311 | +78 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 366 | 277 | 199 | 250 | 365 | +46 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 366 | 277 | 199 | 250 | 365 | +46 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 525.230 kr. i 2021 til 1.110.200 kr. i 2025 (+111 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 525 | 768 | 911 | 977 | 1.110 | +14 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 525 | 768 | 911 | 977 | 1.110 | +14 % | |
| Aktiver i alt | 891 | 1.045 | 1.110 | 1.227 | 1.475 | +20 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 891.470 kr. i 2021 til 1.475.195 kr. i 2025 (+65 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 891 | 1.045 | 1.110 | 1.226 | 1.475 | +20 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 0 kr. i 2021 til 4 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 0 | – | – | 2 | 0 | −100 % | |
| Passiver i alt | 891 | 1.045 | 1.110 | 1.227 | 1.475 | +20 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Stege — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Vordingborg