Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Brostykkevej 62, 2650 Hvidovre · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -17,7 % | 55,5 % | 58,7 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | 102,9 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 96,4 % | 71,5 % | 99,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -18,3 % | 77,6 % | 58,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 96,4 % | 71,5 % | 99,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 3,6 % | 28,5 % | 0,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | >999 % | 0,5 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | – | – | 1.399 | – | |
| Personaleomkostninger | 0 | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -5.545 kr. i 2023 til 1.399.355 kr. i 2025 (+25336 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -6 | 766 | 1.399 | +83 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -7.946 kr. i 2023 til 1.399.354 kr. i 2025 (+17711 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -8 | 760 | 1.399 | +84 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -6.198 kr. i 2023 til 1.400.454 kr. i 2025 (+22695 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -6 | 763 | 1.400 | +84 % | |
| Balance | |||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 10 | 971 | 1.625 | +67 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 10 | 971 | 1.625 | +67 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 23.304 kr. i 2023 til 361.366 kr. i 2025 (+1451 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 23 | 2 | 361 | +17519 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 25 | 402 | 763 | +90 % | |
| Aktiver i alt | 35 | 1.373 | 2.388 | +74 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 33.802 kr. i 2023 til 2.382.532 kr. i 2025 (+6948 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 34 | 982 | 2.383 | +143 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 1.250 kr. i 2023 til 5.000 kr. i 2025 (+300 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 391 | 5 | −99 % | |
| Passiver i alt | 35 | 1.373 | 2.388 | +74 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2023 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hvidovre — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Hvidovre