Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Brolæggerstræde 6, 1211 København K · Computerprogrammering
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 49,1 % | 42,4 % | 34,5 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 232,2 % | 181,4 % | 151,4 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 56,9 % | 44,9 % | 34,1 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | 86,3 % | 94,4 % | 101,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 56,9 % | 44,9 % | 34,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 43,1 % | 55,1 % | 65,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 61,7 % | 80,1 % | 110,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 1.153.322 kr. i 2023 til 11.387.682 kr. i 2025 (+887 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.153 | 4.391 | 11.388 | +159 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 828.731 kr. i 2023 til 6.456.261 kr. i 2025 (+679 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 829 | 3.519 | 6.456 | +83 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 324.591 kr. i 2023 til 4.931.421 kr. i 2025 (+1419 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 325 | 873 | 4.931 | +465 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 324.591 kr. i 2023 til 4.903.487 kr. i 2025 (+1411 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 325 | 873 | 4.903 | +462 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 251.601 kr. i 2023 til 3.773.435 kr. i 2025 (+1400 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 252 | 681 | 3.773 | +454 % | |
| Balance | |||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | 26 | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | 26 | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 136.200 kr. i 2023 til 7.973.721 kr. i 2025 (+5754 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 136 | 709 | 7.974 | +1025 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 512 | 1.606 | 10.916 | +580 % | |
| Aktiver i alt | 512 | 1.606 | 10.942 | +581 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 291.601 kr. i 2023 til 3.732.566 kr. i 2025 (+1180 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 292 | 721 | 3.733 | +418 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 220.644 kr. i 2023 til 7.209.185 kr. i 2025 (+3167 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 221 | 885 | 7.209 | +714 % | |
| Passiver i alt | 512 | 1.606 | 10.942 | +581 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | 17 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København K — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København