Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
På Bjerget 26, 2400 København NV · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -23,9 % | -335,4 % | 18 % | 28,3 % | 20,3 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | 365,5 % | 2,1 % | 20,9 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 99,1 % | 95,4 % | 33,4 % | 38,5 % | 89,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -24,1 % | -351,5 % | 53,9 % | 73,5 % | 22,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 99,1 % | 95,4 % | 33,4 % | 38,5 % | 89,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0,9 % | 4,6 % | 66,6 % | 61,5 % | 10,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 93,2 % | 343,3 % | 1,3 % | 20,7 % | 742,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -13.916 kr. i 2021 til -186.670 kr. i 2025 (−1241 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -14 | -14 | -13 | -13 | -187 | −1393 % | |
| Personaleomkostninger | 0 | – | – | 0 | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -13.916 kr. i 2021 til -186.670 kr. i 2025 (−1241 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -14 | – | – | -13 | -187 | −1393 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -342.330 kr. i 2021 til 1.893.049 kr. i 2025 (+653 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -342 | -1.107 | 368 | 2.096 | 1.893 | −10 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -342.330 kr. i 2021 til 1.493.824 kr. i 2025 (+536 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -342 | -1.107 | 368 | 1.890 | 1.494 | −21 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.068 | 275 | 2.017 | 5.859 | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.068 | 275 | 2.017 | 5.859 | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 12.117 kr. i 2021 til 2.767.912 kr. i 2025 (+22743 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 12 | 52 | 17 | 811 | 2.768 | +241 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 367 | 55 | 28 | 816 | 7.367 | +802 % | |
| Aktiver i alt | 1.435 | 330 | 2.046 | 6.675 | 7.367 | +10 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.421.692 kr. i 2021 til 6.618.674 kr. i 2025 (+366 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.422 | 315 | 683 | 2.573 | 6.619 | +157 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 189.290 kr. i 2024 til 375.526 kr. i 2025 (+98 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | – | 189 | 376 | +98 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 13.001 kr. i 2021 til 372.632 kr. i 2025 (+2766 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 13 | 15 | 1.363 | 3.913 | 373 | −90 % | |
| Passiver i alt | 1.435 | 330 | 2.046 | 6.675 | 7.367 | +10 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København NV — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København