Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Rådhustorvet 4, 7100 Vejle · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | -1,8 % | -0 % | -1,7 % | 4,6 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 37,3 % | 64,9 % | 77,3 % | 74,1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 61,9 % | 44,4 % | 28,9 % | 31,4 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -2,9 % | -0,1 % | -5,8 % | 14,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 61,9 % | 44,4 % | 28,9 % | 31,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 38,1 % | 55,6 % | 71,1 % | 68,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 37,3 % | 16 % | 0,9 % | 0,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -17.250 kr. i 2021 til -30.311 kr. i 2025 (−76 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -17 | -17 | -18 | -27 | -30 | −10 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -42.716 kr. i 2023 til -27.431 kr. i 2024 (+36 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | -43 | -27 | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -462.576 kr. i 2021 til 835.103 kr. i 2025 (+281 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -463 | -149 | -4 | -278 | 835 | +400 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -462.576 kr. i 2021 til 835.103 kr. i 2025 (+281 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -463 | -149 | -4 | -278 | 835 | +400 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 7.075 | 7.065 | 7.328 | 7.501 | 8.847 | +18 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 7.075 | 7.065 | 7.328 | 7.501 | 8.847 | +18 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 1.196.744 kr. i 2021 til 94.747 kr. i 2025 (−92 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.197 | 1.171 | 1.021 | 112 | 95 | −15 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.197 | 1.171 | 4.134 | 9.152 | 9.135 | −0 % | |
| Aktiver i alt | 8.271 | 8.236 | 11.462 | 16.653 | 17.982 | +8 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 5.244.784 kr. i 2021 til 5.649.254 kr. i 2025 (+8 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 5.245 | 5.096 | 5.092 | 4.814 | 5.649 | +17 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 3.026.592 kr. i 2021 til 12.332.410 kr. i 2025 (+307 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.027 | 3.140 | 6.370 | 11.839 | 12.332 | +4 % | |
| Passiver i alt | 8.271 | 8.236 | 11.462 | 16.653 | 17.982 | +8 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2024 til 1 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | – | 0 | 1 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vejle — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.