Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2024.
Grundtvigsvej 9B, 9900 Frederikshavn · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2024.
Seneste regnskabsår 2024
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 9 % | 15,6 % | 50 % | 29,9 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 199,1 % | 169,1 % | 206,4 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 61,5 % | 68,2 % | 92,2 % | 99,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 14,6 % | 22,9 % | 54,2 % | 30 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 61,5 % | 68,2 % | 92,2 % | 99,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 38,5 % | 31,8 % | 7,8 % | 0,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 199,1 % | 169,1 % | 206,4 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Ændring2023 → 2024 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -8.739 kr. i 2021 til -5.352 kr. i 2024 (+39 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -9 | -5 | -8 | -5 | +31 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat | – | – | – | – | – | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 57.208 kr. i 2021 til 266.483 kr. i 2024 (+366 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 57 | 99 | 391 | 266 | −32 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 629 | 629 | 774 | 774 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 629 | 629 | 774 | 774 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 8.013 kr. i 2021 til 117.569 kr. i 2024 (+1367 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 8 | 7 | 8 | 118 | +1324 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 8 | 7 | 8 | 118 | +1324 % | |
| Aktiver i alt | 637 | 636 | 782 | 892 | +14 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 392.046 kr. i 2021 til 887.655 kr. i 2024 (+126 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 392 | 434 | 721 | 888 | +23 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 241.346 kr. i 2021 til 0 kr. i 2024 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 241 | 198 | 57 | 0 | −100 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 4.025 kr. i 2021 til 4.000 kr. i 2024 (−1 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 4 | 4 | 4 | 4 | 0 % | |
| Passiver i alt | 637 | 636 | 782 | 892 | +14 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Frederikshavn — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Frederikshavn