God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Molbechsvej 21, 2500 Valby · Drift af køreskoler
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,7 | 1,2 | 0,9 | 2,9 | 1,3 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 25,6 % | 17 % | -10,1 % | 29,8 % | -11,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 166,2 % | 264,8 % | 696,9 % | 227,3 % | 223,4 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 46,8 % | 58,5 % | 41 % | 65,8 % | 70,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 54,7 % | 29 % | -24,7 % | 45,2 % | -16,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 329.728 kr. | 157.649 kr. | 31.567 kr. | 411.769 kr. | 10.429 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 46,8 % | 58,5 % | 41 % | 65,8 % | 70,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 53,2 % | 41,5 % | 59 % | 34,2 % | 29,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 160,7 % | 264,8 % | 104,4 % | 227,3 % | 191,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 450.141 kr. i 2021 til 463.322 kr. i 2025 (+3 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 450 | 648 | 689 | 822 | 463 | −44 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 120.413 kr. i 2021 til 269.816 kr. i 2025 (+124 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 120 | 490 | 616 | 173 | 270 | +56 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 190.140 kr. i 2021 til -78.717 kr. i 2025 (−141 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 190 | 107 | -79 | 305 | -79 | −126 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 187.525 kr. i 2021 til -83.001 kr. i 2025 (−144 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 188 | 106 | -86 | 289 | -83 | −129 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 130.281 kr. i 2021 til -68.407 kr. i 2025 (−153 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 130 | 97 | -66 | 222 | -68 | −131 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | 332 | 494 | 405 | −18 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 97 | 378 | 332 | 494 | 405 | −18 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 398.653 kr. i 2021 til 167.437 kr. i 2025 (−58 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 399 | 195 | 49 | 253 | 167 | −34 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 412 | 195 | 325 | 253 | 195 | −23 % | |
| Aktiver i alt | 510 | 574 | 657 | 747 | 600 | −20 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 238.372 kr. i 2021 til 423.104 kr. i 2025 (+77 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 238 | 336 | 269 | 492 | 423 | −14 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 23.242 kr. i 2021 til 89.563 kr. i 2025 (+285 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 23 | 164 | 341 | 144 | 90 | −38 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 248.079 kr. i 2021 til 87.288 kr. i 2025 (−65 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 248 | 74 | 47 | 111 | 87 | −21 % | |
| Passiver i alt | 510 | 574 | 657 | 747 | 600 | −20 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | – | – | – | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Valby — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København