Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Højmarkvej 26, 8270 Højbjerg · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | -2,5 % | -2,3 % | -0,7 % | 169,2 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 15,1 % | 23,8 % | >999 % | 6,3 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 92,5 % | 90,1 % | 91,1 % | 97,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -2,7 % | -2,6 % | -0,7 % | 173,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 92,5 % | 90,1 % | 91,1 % | 97,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 7,5 % | 9,9 % | 8,9 % | 2,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 15,1 % | 23,8 % | >999 % | 6,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -157.228 kr. i 2021 til -313.706 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -157 | -130 | -92 | -9 | -314 | −3500 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -88.201 kr. i 2021 til 9.390.602 kr. i 2025 (+10747 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -88 | -138 | -128 | -41 | 9.391 | +23170 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -100.345 kr. i 2021 til 9.390.602 kr. i 2025 (+9458 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -100 | -138 | -128 | -41 | 9.391 | +23170 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 5.541 | 5.541 | 5.541 | 5.541 | 5.541 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 5.541 | 5.541 | 5.541 | 5.541 | 5.541 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 35.555 kr. i 2021 til 9.280 kr. i 2025 (−74 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 36 | 8 | 8 | 521 | 9 | −98 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 36 | 8 | 8 | 521 | 9 | −98 % | |
| Aktiver i alt | 5.576 | 5.549 | 5.549 | 6.062 | 5.550 | −8 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 5.267.660 kr. i 2021 til 5.403.062 kr. i 2025 (+3 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 5.268 | 5.130 | 5.002 | 5.521 | 5.403 | −2 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 269.079 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 269 | 368 | 512 | 534 | 0 | −100 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 39.736 kr. i 2021 til 147.138 kr. i 2025 (+270 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 40 | 51 | 35 | 7 | 147 | +2040 % | |
| Passiver i alt | 5.576 | 5.549 | 5.549 | 6.062 | 5.550 | −8 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2024 til 1 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | – | 0 | 1 | – | |
9 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Højbjerg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aarhus