Moderat
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Frydenlundsvej 30, 2950 Vedbæk · Andre støtteaktiviteter i forbindelse med transport
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,1 | 0,6 | 0,8 | 1,1 | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 6,4 % | -25,2 % | -17,6 % | 3,8 % | -9,5 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 218,2 % | 153,4 % | 132,4 % | 148,7 % | 137,7 % | God | |
| Soliditetsgrad | 54,2 % | 34,8 % | 24,5 % | 32,8 % | 27,4 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | 11,8 % | -72,5 % | -71,7 % | 11,7 % | -34,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 129.563 kr. | -479.565 kr. | -268.157 kr. | 53.572 kr. | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 54,2 % | 34,8 % | 24,5 % | 32,8 % | 27,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 45,8 % | 65,2 % | 75,5 % | 67,2 % | 72,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 154,7 % | 77,6 % | 28,9 % | 48,3 % | 37 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 1.396.817 kr. i 2021 til 586.347 kr. i 2025 (−58 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.397 | 815 | 923 | 1.054 | 586 | −44 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 1.267.254 kr. i 2021 til 633.451 kr. i 2025 (−50 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.267 | 1.295 | 1.191 | 1.000 | 633 | −37 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 129.563 kr. i 2021 til -47.104 kr. i 2025 (−136 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 130 | -480 | -268 | 54 | -47 | −188 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 130.942 kr. i 2021 til -109.558 kr. i 2025 (−184 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 131 | -468 | -269 | 50 | -110 | −319 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 102.100 kr. i 2021 til -85.456 kr. i 2025 (−184 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 102 | -365 | -210 | 39 | -85 | −319 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 1.135.770 kr. i 2021 til 241.736 kr. i 2025 (−79 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.136 | 731 | 261 | 329 | 242 | −27 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.602 | 1.445 | 1.196 | 1.013 | 900 | −11 % | |
| Aktiver i alt | 1.602 | 1.445 | 1.196 | 1.013 | 900 | −11 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 867.973 kr. i 2021 til 246.510 kr. i 2025 (−72 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 868 | 503 | 293 | 332 | 247 | −26 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 734.372 kr. i 2021 til 653.013 kr. i 2025 (−11 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 734 | 942 | 903 | 681 | 653 | −4 % | |
| Passiver i alt | 1.602 | 1.445 | 1.196 | 1.013 | 900 | −11 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 3 kr. i 2021 til 1 kr. i 2025 (−67 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3 | 3 | 3 | 3 | 1 | −67 % | |
10 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vedbæk — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Rudersdal