Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Rødkildevej 16, 2400 København NV · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | -0,1 | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -0,5 % | -0,5 % | -10,8 % | 78 % | 37,8 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,5 % | 8,7 % | 0,1 % | 68,7 % | 71,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 1,6 % | 0,9 % | -9,7 % | 72,7 % | 83,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -31,5 % | -56,8 % | 111,2 % | 107,3 % | 45,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | -86.472 kr. | -85.041 kr. | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 1,6 % | 0,9 % | -9,7 % | 72,7 % | 83,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 98,4 % | 99,1 % | 109,7 % | 27,3 % | 16,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0,5 % | 8,7 % | 0,1 % | 1,2 % | 0,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | 0 | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -8.792 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (+100 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -9 | -10 | -11 | -59 | 0 | +100 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -8.792 kr. i 2021 til 8.000 kr. i 2025 (+191 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -9 | -10 | -216 | -85 | 8 | +109 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -10.840 kr. i 2021 til 2.258.661 kr. i 2025 (+20936 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -11 | -12 | -218 | 2.869 | 2.259 | −21 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -10.840 kr. i 2021 til 2.243.093 kr. i 2025 (+20793 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -11 | -12 | -218 | 2.884 | 2.243 | −22 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 2.100 | 2.100 | 1.970 | 0 | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 50 | 50 | 50 | 3.004 | 5.215 | +74 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 2.150 | 2.150 | 2.020 | 3.004 | 5.215 | +74 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 9.921 kr. i 2021 til 804 kr. i 2025 (−92 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 10 | 203 | 2 | 12 | 1 | −94 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 10 | 203 | 2 | 693 | 719 | +4 % | |
| Aktiver i alt | 2.160 | 2.353 | 2.022 | 3.697 | 5.934 | +60 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 34.360 kr. i 2021 til 4.931.763 kr. i 2025 (+14253 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 34 | 22 | -196 | 2.689 | 4.932 | +83 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 2.125.561 kr. i 2021 til 1.002.171 kr. i 2025 (−53 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.126 | 2.332 | 2.218 | 1.009 | 1.002 | −1 % | |
| Passiver i alt | 2.160 | 2.353 | 2.022 | 3.697 | 5.934 | +60 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2023 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | 1 | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København NV — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København