Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Vagtbanke 5, 7323 Give · Andre fremstillingsaktiviteter i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 0,8 | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | -9,3 % | 11,2 % | 13,5 % | 8,8 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | 598,4 % | 768,6 % | 530,9 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 90,1 % | 83,3 % | 87 % | 81,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -10,3 % | 13,5 % | 15,5 % | 10,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | -91.680 kr. | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 90,1 % | 83,3 % | 87 % | 81,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 9,9 % | 16,7 % | 13 % | 18,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 45 % | 115,3 % | 68,5 % | 71,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 690.024 kr. i 2021 til 600.151 kr. i 2025 (−13 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 690 | 392 | 592 | 676 | 600 | −11 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 604.801 kr. i 2021 til 491.015 kr. i 2025 (−19 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 605 | 484 | 454 | 494 | 491 | −1 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 76.530 kr. i 2021 til 109.136 kr. i 2025 (+43 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 77 | -92 | 138 | 182 | 109 | −40 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 75.405 kr. i 2021 til 128.610 kr. i 2025 (+71 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 75 | -92 | 144 | 195 | 129 | −34 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 57.942 kr. i 2021 til 100.092 kr. i 2025 (+73 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 58 | -73 | 111 | 152 | 100 | −34 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 0 | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 0 | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | 250 | 250 | 250 | 260 | 295 | +13 % | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 183.917 kr. i 2021 til 153.312 kr. i 2025 (−17 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 184 | 35 | 191 | 100 | 153 | +53 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.035 | 792 | 990 | 1.123 | 1.142 | +2 % | |
| Aktiver i alt | 1.035 | 792 | 990 | 1.123 | 1.142 | +2 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 837.149 kr. i 2021 til 926.673 kr. i 2025 (+11 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 837 | 714 | 825 | 977 | 927 | −5 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 198.108 kr. i 2021 til 215.040 kr. i 2025 (+9 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 198 | 78 | 165 | 146 | 215 | +47 % | |
| Passiver i alt | 1.035 | 792 | 990 | 1.123 | 1.142 | +2 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
11 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Give — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.