Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Krumningen 10, 2950 Vedbæk · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 72,5 % | 79,7 % | 83,2 % | 53 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | >999 % | >999 % | 100 % | Tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 99,9 % | 100 % | 99,9 % | 62,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 72,6 % | 79,7 % | 83,3 % | 84,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 99,9 % | 100 % | 99,9 % | 62,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 0,1 % | 0 % | 0,1 % | 37,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 272,9 % | 465,6 % | 109,3 % | 2,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -25.000 kr. i 2021 til -62.500 kr. i 2025 (−150 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -25 | -25 | -41 | -35 | -63 | −79 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 70.595.651 kr. i 2021 til 88.381.274 kr. i 2025 (+25 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 70.596 | 62.032 | 76.666 | 88.009 | 88.381 | +0 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 70.595.651 kr. i 2021 til 88.381.274 kr. i 2025 (+25 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 70.596 | 62.032 | 76.666 | 88.009 | 88.381 | +0 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 93.386 | 83.071 | 95.245 | 104.522 | 104.522 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 93.386 | 83.071 | 95.245 | 104.522 | 104.522 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 2.822.327 kr. i 2021 til 1.708.811 kr. i 2025 (−39 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.822 | 136 | 163 | 77 | 1.709 | +2133 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.822 | 2.458 | 934 | 1.202 | 62.271 | +5082 % | |
| Aktiver i alt | 96.208 | 85.529 | 96.180 | 105.723 | 166.793 | +58 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 72.446.752 kr. i 2021 til 104.534.773 kr. i 2025 (+44 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 72.447 | 85.479 | 96.145 | 105.653 | 104.535 | −1 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 23.761.245 kr. i 2021 til 62.257.978 kr. i 2025 (+162 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 23.761 | 50 | 35 | 70 | 62.258 | +88840 % | |
| Passiver i alt | 96.208 | 85.529 | 96.180 | 105.723 | 166.793 | +58 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
13 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vedbæk — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Rudersdal