Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Lundagervej 4, 8722 Hedensted · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | -7,1 | -2,1 | 0,1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | -1,1 % | 0,9 % | 1,7 % | 8,9 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | >999 % | 425,1 % | 404,3 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 97,8 % | 97,6 % | 92,9 % | 95,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -1,1 % | 1 % | 1,8 % | 9,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | -591.000 kr. | -2.170.000 kr. | -601.865 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 97,8 % | 97,6 % | 92,9 % | 95,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 2,2 % | 2,4 % | 7,1 % | 4,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 0,6 % | 0,4 % | 0,1 % | 0,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -369.000 kr. i 2021 til 78.164 kr. i 2025 (+121 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -369 | -882 | -591 | -1.533 | 78 | +105 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 637.000 kr. i 2024 til 680.029 kr. i 2025 (+7 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | – | 637 | 680 | +7 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -674.000 kr. i 2023 til -601.865 kr. i 2025 (+11 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | -674 | -2.264 | -602 | +73 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 26.573.000 kr. i 2021 til 23.963.988 kr. i 2025 (−10 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 26.573 | -2.479 | 2.423 | 4.004 | 23.964 | +499 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 18.027.000 kr. i 2021 til 23.775.280 kr. i 2025 (+32 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 18.027 | -2.411 | 2.057 | 4.182 | 23.775 | +469 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | 105 | 387 | 293 | 562 | +92 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 151.923 | 153.095 | 136.406 | 199.906 | 230.207 | +15 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 151.923 | 153.200 | 136.793 | 200.199 | 230.769 | +15 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 418.000 kr. i 2021 til 6.498 kr. i 2025 (−98 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 418 | 7 | 7 | 6 | 6 | +8 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 66.971 | 65.737 | 84.701 | 47.239 | 36.069 | −24 % | |
| Aktiver i alt | 181.958 | 218.937 | 221.494 | 247.438 | 266.838 | +8 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 159.993.000 kr. i 2021 til 254.924.534 kr. i 2025 (+59 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 159.993 | 214.169 | 216.132 | 229.982 | 254.925 | +11 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 132.000 kr. i 2021 til 8.921.247 kr. i 2025 (+6659 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 132 | 1.106 | 1.605 | 11.112 | 8.921 | −20 % | |
| Passiver i alt | 218.894 | 218.937 | 221.494 | 247.438 | 266.838 | +8 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 1 | 1 | 0 % | |
18 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hedensted — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Hedensted