Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Lyngbyvej 11, 2100 København Ø · Industrielt design og modedesign
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 191,5 | 249,3 | 358,5 | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 36 % | 58,6 % | -35,5 % | -15,6 % | 28,4 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 294,8 % | 458,1 % | 249,7 % | 225,4 % | 760,3 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 70 % | 79,1 % | 62,5 % | 66,7 % | 89,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 51,5 % | 74,2 % | -56,8 % | -23,4 % | 31,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 295.000 kr. | -75.012 kr. | -429.401 kr. | -129.930 kr. | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 70 % | 79,1 % | 62,5 % | 66,7 % | 89,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 30 % | 20,9 % | 37,5 % | 33,3 % | 10,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 294,6 % | 405,9 % | 198,8 % | 100,6 % | 584,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 928.625 kr. i 2021 til 609.792 kr. i 2025 (−34 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 929 | 1.209 | 718 | 966 | 610 | −37 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 290.152 kr. i 2021 til 221.199 kr. i 2025 (−24 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 290 | -80 | -431 | -130 | 221 | +270 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 286.674 kr. i 2021 til 221.363 kr. i 2025 (−23 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 287 | 873 | -431 | -129 | 221 | +271 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 218.623 kr. i 2021 til 172.454 kr. i 2025 (−21 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 219 | 890 | -338 | -101 | 172 | +270 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 7 | 2 | 0 | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 64 | 61 | 61 | 161 | 111 | −31 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 70 | 63 | 61 | 161 | 111 | −31 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 535.836 kr. i 2021 til 381.912 kr. i 2025 (−29 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 536 | 1.289 | 709 | 218 | 382 | +75 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 536 | 1.455 | 890 | 488 | 496 | +2 % | |
| Aktiver i alt | 607 | 1.518 | 952 | 649 | 608 | −6 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 424.785 kr. i 2021 til 542.262 kr. i 2025 (+28 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 425 | 1.201 | 595 | 433 | 542 | +25 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 181.896 kr. i 2021 til 65.300 kr. i 2025 (−64 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 182 | 318 | 357 | 216 | 65 | −70 % | |
| Passiver i alt | 607 | 1.518 | 952 | 649 | 608 | −6 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 2 kr. i 2024 til 1 kr. i 2025 (−50 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | – | 2 | 1 | −50 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København Ø — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København