Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Mertehøjvej 14, 4750 Lundby · Anlæg af ledningsnet til væsker
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 0,9 | 1,2 | 0,9 | 0,8 | 0,9 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | -25,8 % | 22 % | -13 % | -42 % | -20,9 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 177,9 % | 210,5 % | 179,6 % | 149,5 % | 157,9 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 43,8 % | 51,1 % | 55 % | 41,2 % | 44,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -59 % | 43,1 % | -23,5 % | -102 % | -46,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | -83.729 kr. | 127.716 kr. | -51.729 kr. | -127.631 kr. | -32.103 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 43,8 % | 51,1 % | 55 % | 41,2 % | 44,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 56,2 % | 48,9 % | 45 % | 58,8 % | 55,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 104,1 % | 116,6 % | 88,1 % | 27,4 % | 48 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 633.578 kr. i 2021 til 444.276 kr. i 2025 (−30 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 634 | 850 | 672 | 420 | 444 | +6 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 717.307 kr. i 2021 til 476.379 kr. i 2025 (−34 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 717 | 722 | 724 | 515 | 476 | −8 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -86.729 kr. i 2021 til -42.503 kr. i 2025 (+51 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -87 | 128 | -64 | -140 | -43 | +70 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -91.547 kr. i 2021 til -42.689 kr. i 2025 (+53 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -92 | 124 | -66 | -141 | -43 | +70 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -90.741 kr. i 2021 til -34.456 kr. i 2025 (+62 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -91 | 116 | -51 | -110 | -34 | +69 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | 76 | 32 | 21 | −33 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | 76 | 32 | 21 | −33 % | |
| Varebeholdninger | 20 | 18 | 19 | 23 | 0 | −100 % | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 205.492 kr. i 2021 til 43.672 kr. i 2025 (−79 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 205 | 293 | 157 | 42 | 44 | +3 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 351 | 529 | 321 | 232 | 144 | −38 % | |
| Aktiver i alt | 351 | 529 | 398 | 263 | 165 | −37 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 153.901 kr. i 2021 til 73.844 kr. i 2025 (−52 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 154 | 270 | 219 | 108 | 74 | −32 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 418 kr. i 2022 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 0 | 0 | – | 0 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 197.447 kr. i 2021 til 90.942 kr. i 2025 (−54 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 197 | 251 | 179 | 155 | 91 | −41 % | |
| Passiver i alt | 351 | 529 | 398 | 263 | 165 | −37 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 2 kr. i 2021 til 1 kr. i 2025 (−50 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 0 % | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Lundby — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Vordingborg