Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Gentoftegade 33, 2820 Gentofte · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,6 | 1,8 | -0,1 | -0,1 | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 38,9 % | 18,2 % | -18,4 % | 8,9 % | 6,3 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 190,3 % | 125,5 % | 108,1 % | 120 % | 161,4 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 47,9 % | 23 % | 11,5 % | 20,2 % | 44,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 81,2 % | 79,1 % | -160,3 % | 44,2 % | 14,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 1.294.180 kr. | 1.234.535 kr. | -1.950.150 kr. | -1.678.152 kr. | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 47,9 % | 23 % | 11,5 % | 20,2 % | 44,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 52,1 % | 77 % | 88,5 % | 79,8 % | 55,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 52,2 % | 52,1 % | 15,5 % | 7,7 % | 120,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 3.476.414 kr. i 2021 til -137.663 kr. i 2025 (−104 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.476 | 2.700 | -131 | -128 | -138 | −7 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 2.182.234 kr. i 2021 til 1.277.893 kr. i 2025 (−41 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.182 | 1.466 | 1.820 | 1.550 | 1.278 | −18 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 1.259.180 kr. i 2021 til -1.415.556 kr. i 2025 (−212 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.259 | 1.199 | -1.950 | -1.678 | -1.416 | +16 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 2.306.065 kr. i 2021 til 155.959 kr. i 2025 (−93 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.306 | 1.105 | -632 | 179 | 156 | −13 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.797.217 kr. i 2021 til 115.440 kr. i 2025 (−94 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.797 | 804 | -626 | 309 | 115 | −63 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 35 | 0 | 0 | 0 | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | 147 | 147 | 147 | 196 | +33 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 35 | 147 | 147 | 147 | 196 | +33 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 1.259.060 kr. i 2021 til 1.216.378 kr. i 2025 (−3 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.259 | 1.778 | 468 | 213 | 1.216 | +470 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 4.587 | 4.282 | 3.259 | 3.323 | 1.628 | −51 % | |
| Aktiver i alt | 4.622 | 4.429 | 3.405 | 3.470 | 1.824 | −47 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 2.212.151 kr. i 2021 til 814.958 kr. i 2025 (−63 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.212 | 1.017 | 391 | 700 | 815 | +17 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 2.409.991 kr. i 2021 til 1.008.613 kr. i 2025 (−58 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.410 | 3.412 | 3.015 | 2.770 | 1.009 | −64 % | |
| Passiver i alt | 4.622 | 4.429 | 3.405 | 3.470 | 1.824 | −47 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Gentofte — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Gentofte