Meget svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2024.
Holtumvej 14, 7400 Herning · Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2024.
Seneste regnskabsår 2024
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 2,7 % | 0,8 % | -4,9 % | -16,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 205,9 % | 39,6 % | 40,8 % | 26,5 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 51,4 % | 54,4 % | 43,1 % | 24,1 % | Tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | 5,3 % | 1,5 % | -11,5 % | -68,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 51,4 % | -27,6 % | -33,6 % | -55,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 48,6 % | 45,6 % | 56,9 % | 75,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Ændring2023 → 2024 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 50.187 kr. i 2021 til -64.404 kr. i 2024 (−228 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 50 | 29 | -24 | -64 | −172 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 50.187 kr. i 2021 til -64.404 kr. i 2024 (−228 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 50 | 29 | -24 | -64 | −172 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 22.771 kr. i 2021 til -108.298 kr. i 2024 (−576 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 23 | 7 | -58 | -108 | −86 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 22.771 kr. i 2021 til -108.298 kr. i 2024 (−576 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 23 | 7 | -38 | -108 | −184 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | 658 | 592 | 526 | −11 % | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | 658 | 592 | 526 | −11 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger | – | – | – | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 836 | 145 | 179 | 132 | −26 % | |
| Aktiver i alt | 836 | 803 | 771 | 659 | −15 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 430.141 kr. i 2021 til 158.705 kr. i 2024 (−63 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 430 | 437 | 333 | 159 | −52 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 406.128 kr. i 2021 til 499.941 kr. i 2024 (+23 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 406 | 366 | 439 | 500 | +14 % | |
| Passiver i alt | 836 | 803 | 771 | 659 | −15 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
14 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Herning — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Herning