Finansiel kreditstyrke
BETAMeget stærk
Confidence 100%
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Agertoften 1, 7130 Juelsminde · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | -34 % | -2,8 % | 25,1 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 739,1 % | 641,7 % | 529,3 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 97,8 % | 97,7 % | 98,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | -34,8 % | -2,9 % | 25,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 97,8 % | 97,7 % | 98,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 2,2 % | 2,3 % | 1,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 739,1 % | 641,7 % | 529,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -6.280 kr. i 2021 til -8.492 kr. i 2025 (−35 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -6 | -6 | -6 | -8 | -8 | −12 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 71.972 kr. i 2021 til 110.678 kr. i 2025 (+54 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 72 | 11 | -115 | -9 | 111 | +1301 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 71.972 kr. i 2021 til 110.678 kr. i 2025 (+54 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 72 | 11 | -115 | -9 | 111 | +1301 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 575 | 393 | 283 | 282 | 401 | +42 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 575 | 393 | 283 | 282 | 401 | +42 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 57.558 kr. i 2021 til 39.696 kr. i 2025 (−31 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 58 | 167 | 55 | 48 | 40 | −18 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 58 | 167 | 55 | 48 | 40 | −18 % | |
| Aktiver i alt | 632 | 560 | 339 | 330 | 440 | +34 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 624.839 kr. i 2021 til 432.848 kr. i 2025 (−31 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 625 | 522 | 331 | 322 | 433 | +34 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt | 8 | 38 | 8 | 8 | 8 | 0 % | |
| Passiver i alt | 632 | 560 | 339 | 330 | 440 | +34 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske