Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Præstegårdsheden 10, 9520 Skørping · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 34,7 % | 2,3 % | 4,9 % | 16 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 227,7 % | 210,1 % | 52,6 % | 40,5 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 35,8 % | 36,7 % | 74,9 % | 78,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 96,8 % | 6,3 % | 6,5 % | 20,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 35,8 % | 36,7 % | 74,9 % | 78,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 64,2 % | 63,3 % | 25,1 % | 21,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 0,4 % | 0,1 % | 46,5 % | 40,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -10.001 kr. i 2021 til -11.406 kr. i 2025 (−14 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -10 | -5 | -9 | -10 | -11 | −17 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -10.001 kr. i 2021 til -11.406 kr. i 2025 (−14 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -10 | -5 | -9 | -10 | -11 | −17 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -10.967 kr. i 2021 til 287.495 kr. i 2025 (+2721 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -11 | 878 | 57 | 50 | 287 | +473 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -10.967 kr. i 2021 til 266.383 kr. i 2025 (+2529 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -11 | 878 | 61 | 67 | 266 | +296 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 125 | 997 | 1.111 | 1.200 | 1.516 | +26 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 125 | 997 | 1.111 | 1.200 | 1.516 | +26 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 117 kr. i 2021 til 146.529 kr. i 2025 (+125138 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 2 | 1 | 162 | 147 | −9 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 0 | 1.534 | 1.524 | 183 | 147 | −20 % | |
| Aktiver i alt | 125 | 2.531 | 2.635 | 1.382 | 1.663 | +20 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 29.033 kr. i 2021 til 1.301.118 kr. i 2025 (+4382 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 29 | 907 | 968 | 1.035 | 1.301 | +26 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 950.607 kr. i 2022 til 0 kr. i 2024 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 951 | 942 | 0 | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 96.084 kr. i 2021 til 361.432 kr. i 2025 (+276 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 96 | 674 | 725 | 348 | 361 | +4 % | |
| Passiver i alt | 125 | 2.531 | 2.635 | 1.382 | 1.663 | +20 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Skørping — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Rebild