Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Emil Neckelmanns Vej 15C, 5220 Odense SØ · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 92,9 % | <999 % | 89,3 % | 34,9 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 7,5 % | 0 % | 1,2 % | 82,5 % | Svag | |
| Soliditetsgrad | 97,6 % | -51,5 % | 84,5 % | 56,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 95,2 % | >999 % | 105,7 % | 62,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 97,6 % | -51,5 % | 84,5 % | 56,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 2,4 % | 151,5 % | 15,5 % | 43,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -11.812 kr. i 2022 til -7.875 kr. i 2025 (+33 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -12 | -4 | -4 | -8 | −110 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | -8 | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 449.711 kr. i 2022 til 374.178 kr. i 2025 (−17 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 450 | -486 | 243 | 374 | +54 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 450.591 kr. i 2022 til 376.210 kr. i 2025 (−17 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 451 | -486 | 243 | 376 | +55 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | 0 | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | 0 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 484 | 25 | 272 | 853 | +214 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 484 | 25 | 272 | 853 | +214 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | 0 | – | |
| Likvide beholdninger | – | – | – | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1 | 0 | 1 | 225 | +42755 % | |
| Aktiver i alt | 485 | 25 | 272 | 1.078 | +296 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 473.363 kr. i 2022 til 606.161 kr. i 2025 (+28 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 473 | -13 | 230 | 606 | +164 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | 0 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 11.812 kr. i 2022 til 273.070 kr. i 2025 (+2212 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 12 | 39 | 42 | 273 | +545 % | |
| Passiver i alt | 485 | 25 | 272 | 1.078 | +296 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Odense SØ — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Odense