Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Vesterbrogade 37, 1620 København V · Computerprogrammering
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | 0,9 | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | -14,8 % | -208,3 % | -36,8 % | -17,5 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | 382,3 % | 207 % | 427,5 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 98,2 % | 73,8 % | 51,7 % | 76,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -15 % | -282 % | -71,2 % | -22,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | -330.089 kr. | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 98,2 % | 73,8 % | 51,7 % | 76,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 1,8 % | 26,2 % | 48,3 % | 23,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 353,4 % | 382,3 % | 174,1 % | 96,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 504.095 kr. i 2021 til 206.732 kr. i 2025 (−59 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 504 | -23 | 358 | 286 | 207 | −28 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 430.325 kr. i 2021 til 219.033 kr. i 2025 (−49 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 430 | 43 | 384 | 335 | 219 | −35 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 73.770 kr. i 2021 til -12.301 kr. i 2025 (−117 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 74 | -66 | -330 | -49 | -12 | +75 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 73.416 kr. i 2021 til -12.732 kr. i 2025 (−117 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 73 | -67 | -330 | -49 | -13 | +74 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 73.416 kr. i 2021 til -12.732 kr. i 2025 (−117 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 73 | -67 | -330 | -49 | -13 | +74 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | 0 | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 87 | 304 | 0 | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 101.966 kr. i 2021 til 16.451 kr. i 2025 (−84 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 102 | 28 | 159 | 111 | 16 | −85 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 102 | 151 | 159 | 132 | 73 | −45 % | |
| Aktiver i alt | 189 | 456 | 159 | 132 | 73 | −45 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 14.914 kr. i 2021 til 55.696 kr. i 2025 (+273 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 15 | 448 | 117 | 68 | 56 | −19 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 173.619 kr. i 2021 til 17.005 kr. i 2025 (−90 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 174 | 8 | 41 | 64 | 17 | −73 % | |
| Passiver i alt | 189 | 456 | 159 | 132 | 73 | −45 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København V — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København