God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Byskovvej 14, 4100 Ringsted · Finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -1,2 % | -15,5 % | 33,9 % | -6,4 % | -32,8 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | 884,6 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 95,7 % | 91,1 % | 92,2 % | 95,5 % | 93,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -1,3 % | -17 % | 36,7 % | -6,7 % | -35,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 95,7 % | 91,1 % | 92,2 % | 95,5 % | 93,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 4,3 % | 8,9 % | 7,8 % | 4,5 % | 6,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 7,2 % | 2,8 % | 0,7 % | 0,7 % | 0 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -19.251 kr. i 2021 til -21.813 kr. i 2025 (−13 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -19 | -68 | -27 | -13 | -22 | −72 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra -27.854 kr. i 2021 til -842.603 kr. i 2025 (−2925 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -28 | -405 | 1.394 | -177 | -843 | −376 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra -38.876 kr. i 2021 til -842.603 kr. i 2025 (−2067 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -39 | -417 | 1.360 | -225 | -843 | −275 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 0 | – | 757 | 1.409 | 1.042 | −26 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 0 | – | 757 | 1.409 | 1.042 | −26 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 9.645 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 10 | 7 | 2 | 1 | 0 | −100 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 3.121 | 2.699 | 3.259 | 2.110 | 1.527 | −28 % | |
| Aktiver i alt | 3.121 | 2.699 | 4.016 | 3.519 | 2.568 | −27 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 2.988.301 kr. i 2021 til 2.395.915 kr. i 2025 (−20 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.988 | 2.458 | 3.703 | 3.361 | 2.396 | −29 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 133.070 kr. i 2021 til 172.573 kr. i 2025 (+30 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 133 | 241 | 313 | 158 | 173 | +9 % | |
| Passiver i alt | 3.121 | 2.699 | 4.016 | 3.519 | 2.568 | −27 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
7 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Ringsted — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Ringsted