Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Forårsvej 24, 2920 Charlottenlund · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 5 % | -5,2 % | 3,4 % | 1,9 % | 0,1 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | 255,4 % | 254,5 % | 246,8 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 98,6 % | 65,9 % | 65,6 % | 64,5 % | 50,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 5 % | -8 % | 5,2 % | 3 % | 0,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 98,6 % | 65,9 % | 65,6 % | 64,5 % | 50,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 1,4 % | 34,1 % | 34,4 % | 35,5 % | 49,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 10,4 % | 132,1 % | 130,7 % | 84,6 % | 753,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -202.695 kr. i 2021 til 799.057 kr. i 2025 (+494 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -203 | 205 | 1.025 | 1.033 | 799 | −23 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 522.431 kr. i 2022 til 2.008.351 kr. i 2025 (+284 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 522 | 1.847 | 2.171 | 2.008 | −7 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 2.752.568 kr. i 2021 til 84.516 kr. i 2025 (−97 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.753 | -4.090 | 2.438 | 1.571 | 85 | −95 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 2.184.309 kr. i 2021 til 64.616 kr. i 2025 (−97 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.184 | -3.165 | 2.131 | 1.224 | 65 | −95 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 7.763 | 7.763 | 7.750 | 7.750 | 17.750 | +129 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 7.763 | 7.763 | 7.750 | 7.750 | 17.750 | +129 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 62.689 kr. i 2021 til 2.348.161 kr. i 2025 (+3646 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 63 | 27.206 | 28.046 | 18.928 | 2.348 | −88 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 36.267 | 52.595 | 54.600 | 55.253 | 58.845 | +7 % | |
| Aktiver i alt | 44.029 | 60.357 | 62.351 | 63.003 | 76.596 | +22 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 43.428.241 kr. i 2021 til 38.683.248 kr. i 2025 (−11 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 43.428 | 39.764 | 40.894 | 40.619 | 38.683 | −5 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | 37.601 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 601.146 kr. i 2021 til 311.480 kr. i 2025 (−48 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 601 | 20.594 | 21.457 | 22.385 | 311 | −99 % | |
| Passiver i alt | 44.029 | 60.357 | 62.351 | 63.003 | 76.596 | +22 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2021 til 1 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 2 | 3 | 2 | 1 | −50 % | |
8 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Charlottenlund — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Gentofte