God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Esthersvej 18A, 2900 Hellerup · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 8,3 % | 2,5 % | 1,5 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 0 % | 43,7 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 55,4 % | 38,5 % | 36,5 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 15 % | 6,4 % | 4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 55,4 % | 38,5 % | 36,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 44,6 % | 61,5 % | 63,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | 8,6 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | – | – | – | – | – | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 261.596 kr. i 2021 til 185.773 kr. i 2025 (−29 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 262 | -60 | 280 | 271 | 186 | −31 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 174.826 kr. i 2021 til 84.923 kr. i 2025 (−51 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 175 | -30 | 360 | 155 | 85 | −45 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 174.826 kr. i 2021 til 92.343 kr. i 2025 (−47 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 175 | -30 | 360 | 155 | 92 | −40 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 4.119 | 4.085 | 4.331 | 4.615 | 4.766 | +3 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 4.119 | 4.085 | 4.331 | 4.615 | 4.766 | +3 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 334.768 kr. i 2024 til 475.158 kr. i 2025 (+42 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | – | 335 | 475 | +42 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | – | 0 | 1.695 | 1.592 | −6 % | |
| Aktiver i alt | 4.613 | 4.246 | 4.331 | 6.310 | 6.358 | +1 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 2.300.118 kr. i 2021 til 2.322.965 kr. i 2025 (+1 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.300 | 2.156 | 2.398 | 2.431 | 2.323 | −4 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | 4.006 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 2.312.451 kr. i 2021 til 28.400 kr. i 2025 (−99 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.312 | 2.090 | 1.933 | 3.880 | 28 | −99 % | |
| Passiver i alt | 4.613 | 4.246 | 4.331 | 6.310 | 6.358 | +1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hellerup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København