God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Strandvejen 211B, 2900 Hellerup · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 4,9 % | -0,4 % | -3,9 % | 65,3 % | -42,6 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Soliditetsgrad | 99,7 % | 99,7 % | 99,5 % | 98,3 % | 99,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 4,9 % | -0,4 % | -3,9 % | 66,4 % | -42,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 99,7 % | 99,7 % | 99,5 % | 98,3 % | 99,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0,3 % | 0,3 % | 0,5 % | 1,7 % | 0,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 132,7 % | >999 % | 254,2 % | >999 % | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | – | – | – | – | – | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -7.513 kr. i 2021 til -8.796 kr. i 2022 (−17 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -8 | -9 | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 90.971 kr. i 2021 til -881.884 kr. i 2025 (−1069 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 91 | -6 | -55 | 2.351 | -882 | −138 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 76.774 kr. i 2021 til -883.256 kr. i 2025 (−1250 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 77 | -6 | -55 | 2.357 | -883 | −137 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 5.805 kr. i 2021 til 587.191 kr. i 2025 (+10015 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 6 | 68 | 19 | 2.166 | 587 | −73 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.573 | 1.470 | 1.360 | 2.278 | 1.705 | −25 % | |
| Aktiver i alt | 1.573 | 1.510 | 1.400 | 3.611 | 2.075 | −43 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.568.767 kr. i 2021 til 2.066.223 kr. i 2025 (+32 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.569 | 1.506 | 1.392 | 3.549 | 2.066 | −42 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 4.375 kr. i 2021 til 61.500 kr. i 2024 (+1306 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 4 | 4 | 8 | 62 | – | – | |
| Passiver i alt | 1.573 | 1.510 | 1.400 | 3.611 | 2.075 | −43 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hellerup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Gentofte